Autor: Zbyněk
Publikováno: 12.10.2014
Čistý internet! Tedy bez otravných reklam…

Kdysi byl internet krásným místem, tj. místem bez všudypřtomných reklam. Postupem času se ale logicky dostaly reklamy i na internet. Zpočátku to nevadilo, sem tam nějaký reklamní obrázek oživil v té době graficky nudné stránky (příkladem může být třeba stránka Seznamu z roku 1996). Bohužel agresivita reklam, ať už obsahem či formou, překročila mé hranice, a tak jsem se již před nějakou dobou rozhodnul, že se podívám po možném řešení.

Tím řešením je rozšíření prohlížeče (v mém případě Chromu) o modul na blokování reklamy – AdBlock. Jeho instalace a nastavení je jednoduché.

AdBlock se instaluje do Chromu z Internetového obchodu Chrome, takže abych si ušetřil čas, zadám do vyhledavače Googlu dotaz AdBlock Chrome Web Store. Kliknutím hned na první výsledek si zobrazím kartu AdBlocku.

pocitacovykurz.cz-internet-bez-reklam-01

Internetový obchod Chrome

Kliknutím na tlačítko +ZDARMA a potvrzením instalace vybraného rozšíření zahájím jeho instalaci.

pocitacovykurz.cz-internet-bez-reklam-02

Přidat AdBlock do Chromu

pocitacovykurz.cz-internet-bez-reklam-03

Potvrzení instalace AdBlocku do Chromu

Během pár sekund je vše hotovo (autorovu žádost o příspěvek jsem ignoroval, než jsem se přesvědčil, že si AdBlock nechám) a zbývá mi už jen pro nejlepší možnou funkci zkontrolovat přítomnost filtru pro Českou republiku. V prohlížeči tedy kliknu na ikonu AdBlocku a z nabídky vyberu Možnosti. Z druhé záložky následně Seznamy filtrů.

pocitacovykurz.cz-internet-bez-reklam-04

Kontrola přítomnosti českého filtru

V některém z dalších příspěvků ukážu, jak s AdBlockem pracovat.

Příspěvek zařazen do kategorie: Internet
Příspěvek obsahuje štítky: adblock | chrome | google chrome