Aktivace dvoustupňového přihlašování LastPassu

Udělat z LastPassu nedobytný trezor jde pomocí dvoustupňového přihlašování, které v případě, že by se někdo chtěl přihlásit z jiného (neautorizovaného) počítače, bude vyžadovat zadání kódu z mobilního telefonu. Instalace takového přihlašování je relativně jednoduchá a vřele ji doporučuju provést, jelikož minimalizuje riziko odcizení LastPass účtu téměř na nulu.

Aby bylo vše kompletní, zmiňuju pro jistotu předchozí 2 videa:

Pozor, jaké počítače označíte jako důvěryhodné. Důvěryhodným počítačem nebo zařízením by mělo být takové, o němž víte, že ho nevyužívá nikdo jiný, nebo alespoň takové, kde máte oddělené Windows účty a zabezpečené heslem.

Snad netřeba dodávat, že při odchodu od počítače svůj účet zamykáte (klávesovou zkratkou WIN+L), nebo se z něj odhlašujete. Pokud necháte Windows svůj účet nezamčený a přihlášený k LastPassu, tak vám ani dvoustupňové přihlašování nepomůže zabránit tomu, že kdokoliv může přijít a začít se přihlašovat na vaše účty a tropit neplechu (od žertovného vkládání nestandardních Facebook statusů typu „Díky, Viagro“ po změnu hesla k emailu).